Ciekawostki z branży - Wersja do druku

+- (http://www.prywatneforum.pl)
+-- Dział: PRAWDA NAS WYZWOLI (http://www.prywatneforum.pl/forum-32.html)
+--- Dział: Prostowanie bredni z bankiera (http://www.prywatneforum.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Ciekawostki z branży (/thread-206.html)Ciekawostki z branży - dark7 - 15-11-2017

 [Obrazek: smile.gif]

http://fluid.pl/wiadomosci/single/articl...017-r-907/
Ciekawe. Stanowisko naszej delegacji prezentuje profesor z Politechniki Częstochowskiej, który był na otwarciu zakładu Fluida.

http://kie.is.pcz.pl/
"W dniu 25.01.2017 r. prof. Zbigniew Bis oraz prof. Rafał Kobyłecki uczestniczyli w uroczystości oficjalnego uruchomienia najnowocześniejszego, pierwszego na świecie, Zakładu Odzysku Energii z biomas roślinnych firmy FLUID S.A. w Sędziszowie."http://www.energetyka24.com/696912,minis...emisje-co2
„Biowęgiel jako efektywny sposób na ograniczenie emisji CO2” to temat kolejnego polskiego wydarzenia towarzyszącego w ramach szczytu klimatycznego ONZ (COP23), który w tym roku odbywa się w Bonn pod przewodnictwem Fidżi. Koncepcję biowęgla zaprezentował prof. Rafał Kobyłecki z Politechniki Częstochowskiej. 
„Biowęgiel to przetworzona chemicznie biomasa. Dzięki niemu można faktycznie ograniczyć emisję CO2. Jednak biowęgiel to nie tylko przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. Można go wykorzystać także w inny sposób, np. jako paliwo do węglowych ogniw paliwowych, dodatek do nawozów, selektywny sorbent albo środek poprawiający retencję wody w glebie” – wyjaśniał prof. Rafał Kobyłecki.


RE: Ciekawostki z branży - dark7 - 16-11-2017

wykres FLD